GIODO - SERVAQ

FORGOT YOUR DETAILS?

DLACZEGO ZGŁOSZENIE BAZY DO GIODO JEST TAKIE WAŻNE?

Od 1 stycznia 2015 roku obowiązują nowe przepisy ustawy o ochronie danych, i aby legalnie administrować bazę mailingową, musisz ją zgłosić do GIODO. SERVAQ Ci w tym pomoże.

Każdy administrator danych musi
zgłosić je do GIODO

Jak wyglądają przepisy?

Każde przedsiębiorstwo lub inna jednostka organizacyjna zatrudniająca choćby jednego pracownika, posiadająca w jakiejkolwiek formie dane Klientów czy rejestry korespondencji, przetwarza dane osobowe w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych.

Z tego powodu, aby baza danych była legalnie administrowana, osobowych musi zostać zgłoszona do Generalnego Inspektora Danych Osobowych

ZGŁOŚ SWOJĄ BAZĘ DANYCH DO GIODO I JUŻ NIGDY NIE WIĘCEJ NIE PRZEJMUJ SIĘ LEGALNOŚCIĄ TWOJEJ DZIAŁALNOŚCI.

Każda osoba prywatna lub przedsiębiorstwo zobowiązana jest do założenia systemu przetwarzania ochrony danych osobowych. Jego kluczowym elementem jest wdrożenie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz rejestracja zbiorów do GIODO.


ZGŁOŚ SIĘ, A MY WYRĘCZYMY CIĘ WE WSZYSTKICH FORMALNOŚCIACH

SERVAQ pomoże Ci załatwić wszystkie formalności i zrobi wszystko za Ciebie. Gwarantujemy, że dzięki temu Twoje dane zostaną poprawnie zgłoszone do GIODO, a dzięki temu będziesz mógł legalnie administrować i przetwarzać swoją bazę mailingową.


ZAMÓW TERAZ ZGŁOSZENIE SWOJEJ BAZY DO GIODO!

Cena obejmuje rejestrację do GIODO na rok czasu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Bazę należy zgłosić w przypadku posiadania w niej dane osobowe Klientów. Danymi osobowymi jest imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz rejestry korespondencji.

Tak. Jesteśmy tu po to, aby wyręczyć Cię w formalnościach i załatwić wszystkie dokumenty za Ciebie. Dzięki temu nie będziesz musieć zajmować się tym osobiście.

Usługa obejmuje rok czas i przez ten okres Twoja baza danych będzie zarejestrowana w GIODO. Po zakończeniu okresu zgłoszenia, skontaktujemy się z Tobą w sprawie jej przedłużenia o kolejny rok. Na przedłużenie umowy otrzymasz 15% rabat.

W myśl ustawy o ochronie danych osobowych, każdy podmiot, w tym osoba prywatna musi zgłosić bazę do GIODO. Jeżeli nie posiadasz własnej działalności gospodarczej, również nałożony jest na Ciebie obowiązek o przestrzeganiu ustawy o ochronie danych osobowych

Jeżeli przetwarzasz takie dane jak:

  • imię i nazwisko,
  • wizerunek (zdjęcie),
  • adres zamieszkania,
  • dane ewidencyjne (np. PESEL i NIP),
  • informacje, które w połączeniu z innymi danymi pozwalają na identyfikację konkretnej osoby (np. adres e-mail, czy numer IP urządzenia podłączonego do Sieci),

to zobowiązany jesteś do zgłoszenia GIODO, iż przetwarzasz takie dane.

Jednorazowa grzywna, którą może nałożyć na firmę GIODO wynosi 50 tysięcy złotych. Karę tą można nałożyć czterokrotnie, a więc firma musi liczyć się z tym, że grzywna może wynieść nawet 200 tysięcy złotych.

W przypadku osób fizycznych jednorazowa kara grzywny wynosi 10 tysięcy złotych. Łączna suma grzywien nie może przekroczyć jednak 50 tysięcy złotych.

TOP