POMOC - SERVAQ

FORGOT YOUR DETAILS?

POMOC

Kliknij w kategorię, aby wyświetlić listę najczęstszych pytań

W pierwszym dniu każdego miesiąca wykonujemy reset statusów do nieaktywnych.

Status aktywny otrzymuje się po opłaceniu faktury w danym miesiącu.

Faktura jest wystawiana w 3 różnych terminach:

1) Przy zamówieniu pakietu między 1 a 9 dniem miesiąca, faktury będą wystawiane 1 dnia każdego miesiąca.

2) Przy zamówieniu pakietu między 10 a 19 dniem miesiąca, faktury będą wystawiane 10 dnia każdego miesiąca.

3) Przy zamówieniu pakietu między 20 a ostatnim dniem miesiąca, faktury będą wystawiane 20 dnia każdego miesiąca.

Jest to operacja cykliczna, odbywająca się co miesiąc i nie ma wpływu na dostęp do narzędzi.

Status w systemie wpływa na otrzymanie prowizji, pod koniec miesiąca aby je otrzymać trzeba mieć status aktywny - opłacić fakturę.

Status aktywny otrzymuje się po opłaceniu w danym miesiącu faktury na kwotę powyżej 100zł netto.

Status aktywny uprawnia do otrzymania prowizji ze wszystkich 6 poziomów pod koniec miesiąca.

Status półaktywny otrzymuje się po opłaceniu w danym miesiącu faktury na kwotę poniżej 100zł netto.

Półaktywność uprawnia do otrzymania prowizji z 1 poziomu, czyli od osób bezpośrednio w pierwszej linii w strukturze (15%).

Hasło do panelu można zresetować korzystając z odnośnika do formularza który znajduje się na stronie logowania lub bezpośrednio udać się na stronę: http://panel.servaq.pl/reset-hasla

Tam należy podać e-mail który służy do logowania w panelu.

Jeżeli na koncie znajduje się odpowiednia ilość środków do opłacenia faktury z rabatem ( minimalny rabat to 10% wartości brutto faktury proforma, maksymalny to 90%) to po wybraniu opłać przy fakturze pojawi się opcja opłacenia z prowizją.

W panelu servaq znajduje się zakładka "Do pobrania" w niej można znaleźć "Umowy" gdzie znajduje się dokument do pobrania "Zmiana danych konta".

Taki dokument należy wypełnić, podpisać i zeskanować. Skan dokumentu należy wysłać na adres biuro@servaq.pl

W takiej sytuacji proszę o informację z numerem faktury oraz identyfikatorem konta na którym znajduje się faktura.

Informację taką proszę przesłać na adres pakiet@partner-servaq.pl

Po wejściu na stronę http://twojadomena.pl/wp-admin w formularzu będzie przycisk nie pamiętam hasła, mail z resetowaniem hasła przyjdzie na adres e-mail.

Opcja 1: Aby dodać filmik do wpisu, należy taki film ustawić jako Format - Wideo a link do np YouTube wkleić bezpośrednio do wpisu (nowa metoda)

Opcja 2: Aby dodać filmik do wpisu należy taki link w formie dla YouTube - http://youtube.com/watch?v=IDFilmu dodać do Video Wpisu w polu LINK poniżej treści wpisu.

Tekst który wyświetlany będzie jako fragment tekstu należy umieścić we wpisie w polu zajawka. Ten tekst będzie wyświetlany na blogu wraz z przyciskiem "czytaj więcej >".

Logo można zmienić logując się do panelu administracyjnego wordpress’a a następnie wchodząc do zakładki DIVI, znajduje się tam pole LOGO w które można wstawić link lub wybrać plik z serwera.

Narzędzia SEO to wtyczka do pozycjonowania wpisów/video wpisów jak i bloga w wyszukiwarkach internetowych, podpowiada co można zrobić aby nasz blog znajdował się wyżej w wyszukiwarce. W tym przypadku wtyczka nazywa się YoastSEO.

 

Mamy 2 możliwości:

1. Dodatkowa strona oparta o motyw SERVAQ - jest to usługa dodatkowo płatna 69zł netto miesięcznie (można z niej zrezygnować w każdej chwili).
Opcja ta zawiera bloga na nowej domenie którą trzeba zarejestrować (koszt rejestracji domeny na rok wynosi 12,29zł w przypadku domen .com.pl / .pl / . eu i 43zł w przypadku .com) lub przekierować na nasze DNS – ns1.tld.pl / ns2.tld.pl
Blog będzie miał dokładnie takie same funkcje jak pierwszy udostępniony przez nas w pakiecie (motyw, wtyczki, edytor DIVI).

2. Dodatkowa strona oparta o czystą instalacje WordPress - tutaj usługa jest darmowa.
Opcja ta zawiera bloga na nowej domenie którą trzeba zarejestrować (koszt rejestracji domeny na rok wynosi 12,29zł w przypadku domen .com.pl / .pl / . eu i 43zł w przypadku .com) lub przekierować na nasze DNS – ns1.tld.pl / ns2.tld.pl
Blog nie będzie zawierał naszego motywu a co za tym idzie nie będzie również wtyczek takich jak Monarch, Bloom oraz edytora DIVI.

Przy logowaniu znajduje się odnośnik do formularza resetowania hasła, należy tam podać adres e-mail który służy do logowania do netsendo i na tego maila przyjdzie wiadomość z nowym hasłem. Po zresetowaniu hasło należy ustawić hasło własne logując się do netsendo i przechodząc do zakładki Ustawienia -> Zmiana hasła.

Jeżeli stało się to po zmianie hasła do skrzynki pocztowej z której wychodzą maile z netsendo to należy takie hasło zaktualizować w ustawieniach domyślnych netsendo, powinno to naprawić problem.

Proszę również sprawdzić ustawienia domyślne czy poprawnie ustawione zostały nagłówki wiadomości oraz czy poprawne są ustawienia dla konkretnej listy mailingowej.

Przy wysyłaniu Wiadomości testowej z NetSendo wartości pól dodatkowych nie zostaną podmienione np. [[fname]], więc będzie on dochodził w niezmienionej formie. Aby przetestować ich działa nie można zrobić kopię całej listy mailingowej i zapisać się na nią w celu sprawdzenia wiadomości.

UPDATE: W najnowszej wersji NetSendo 1.1 mamy możliwość przetestowania wiadomości podając Imię oraz płeć tak aby [[fname]] zostało podmienione.

Należy udać się na stronę logowania do hostingu, przy formularzu logowania można znaleźć odnośnik do resetowania hasła, należy w nim podać swój login do hostingu.

Zwykle login do hostingu składa się z pierwszych liter imienia i całego nazwiska, po jego podaniu wyświetli się komunikat o wysłaniu maila z nowym hasłem na adres xxx <- adres ten jest taki sam jaki został podany przy zakładaniu konta w panelu servaq.

Należy zalogować się do swojego hostingu a następnie przejść do zakładki domeny.

Po kliknięciu w konkretną domenę ukaże nam się panel konfiguracyjny domeny, należy wybrać zakładkę PHP.

Na samej górze będzie możliwość zmiany PHP, jeżeli nie jest to możliwe, należy zaznaczyć opcje Multi-PHP, po tej zmianie będzie można z pola rozwijanego wybierać wersje PHP dla tej domeny/sub-domeny.

 

Polecamy zapoznanie się z naszym poradnikiem znajdującym się pod adresem:

https://servaq.net/blog/jak-polaczyc-sie-z-serwerem-ftp/

Aby przekierować swoją domenę tak aby można było z niej korzystać na naszym serwerze, należy dokonać przekierowania na podane poniżej serwery DNS:

ns1.tld.pl

ns2.tld.pl

Takie przekierowanie trwa do 24 godzin.

Aby dodać nową domenę do naszego konta, musi zostać ona wpierw przekierowana na nasze adres DNS: ns1.tld.pl / ns2.tld.pl

Gdy taka operacja zostanie już wykonana, domenę można dodać logując się do hostingu i udając do zakładki domeny.

Należy wybrać opcję nowa domena, w polu Nazwa domeny podać adres (bez www!, samo nazwadomeny.rozszerzenie !!!).

Przy polu Poczta e-mail wybrać akceptuj przy sugerowanym haśle.

W polu strona WWW należy podać nazwę katalogu w jakim będą znajdowały się pliki strony, może być to np katalog nazwany tak jak domena.Następnie Zapisać formularz i w okienku które się pojawi wybrać pobierz konfigurację.

Aby dodać nowe konto pocztowe, należy udać się na stronę swojego hostingu do zakładki poczta, wybrać opcję dodaj nowe konto.

W polu nazwa wpisać co chcemy mieć w nazwie przed @domena.pl, jeżeli posiadamy więcej niż 1 domenę można ją wybrać w menu rozwijanym po prawej stronie.

Poniżej należy ustawić hasło oraz ilość miejsca na dane dla poczty, jeżeli jest dostępne 0MB, prosimy o kontakt z pakiet@partner-servaq.pl

Taki formularz zaakceptować, po jego akceptacji pojawi się okienko z możliwością pobrania danych do poczty którą właśnie stworzyliśmy.

 

 

Hasło do poczty można zresetować logując się do Panelu zarządzania hostingiem a następnie do zakładki Poczta.

 

Należy kliknąć na nazwę skrzynki pocztowej dla której chcemy zmienić hasło i w formularzu który nam się pojawi takie nowe hasło ustawić.

 

WAŻNE: Jeżeli z tej skrzynki jest prowadzona wysyłka maili w netsendo, nowe hasło należy również zaktualizować w ustawieniach netsendo Ustawienia -> SMTP, ponieważ bez tego żaden mail nie zostanie wysłany.

Należy zalogować się na konto z którego chcemy przekierować wiadomości na innego maila, jeżeli jest to poczta na naszym hostingu, zalogować do niej można się wchodząc na adres poczta.twojadomena.pl.

Ustawienia przekierowania można znaleźć w Ustawienia - > Zaawansowane - > Przekierowania.

Dane logowania do GAPLI są takie same jak do panelu, jeżeli zostanie zresetowane hasło do Panelu Servaq, będzie ono obowiązywało również podczas logowania do Gapli.

Jak zresetować hasło do panelu można znaleźć w FAQ w zakładce najczęściej zadawane pytania panel.

Możliwość taką można znaleźć w funkcji "O mnie" podczas tworzenia aplikacji, na samym jej dole jest możliwość zaznaczenia aby kod QR był dołączony do aplikacji.

Jeżeli aplikacja jest już przez Ciebie skonfigurowana, prosimy nas o tym poinformować mailowo na adres help@gapli.com, jeżeli w aplikacji nie będzie błędów, zostanie ona skompilowana i wysłana na google play.

Operacja trwa zazwyczaj do kilku godzin.

Prosimy nie sugerować się okresem testowym na Instapage, dotyczy on zakładki Personal Projects, my udostępniamy zakładkę której nazwa składa się z Imienia oraz Nazwiska.

Takiej zakładki nie dotyczy okres testowy Instapage i można z niej korzystać do końca okresu abonamentowego/testowego narzędzi.

Więcej pomocy na temat Kreatora stron lądowania znajdziesz na oficjalnej stronie narzędzia [ENG] > http://bit.ly/pomoc-kreator

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

TOP